Wydarzenia

Kabaret pod Wyrwigroszem w Białymstoku

Kabaret pod Wyrwigroszem w BiałymstokuKabaret pod Wyrwigroszem w Białymstoku (Fot. mat. organizatora)
Bilety:

Bilety kosztują 60 złotych. Ci, którzy chcą spędzić wieczór w dobrym nastroju mogą je kupić w kasie filharmonii i na stronie internetowej www.biletynakabarety.pl

Szczegóły imprezy:
Jedna z najpopularniejszych polskich grup kabaretowych zawita do Białegostoku już w czerwcu. Kabaret pod Wyrwigroszem to kwintesencja wielu gatunków teatralno-muzycznych. Prezentuje szalone tempo, niezliczoną ilość przebieranek, komedię omyłek. Niezwykle zabawne teksty przybierają styl farsy z pogranicza teatru i kabaretu. Wizytówką kabaretu są parodie, a także zabawne skecze, komentujące aktualną rzeczywistość. Satyrycy w swoim programie mają także wiele typowo kabaretowych piosenek.

Grupa powstała w 1987 roku w Krakowie. Wtedy mury szkoły teatralnej opuścili Maurycy Polaski i Łukasz Rybarski. Pracowali przez jakiś czas na własną rękę, próbując odnaleźć swoje miejsce w świecie show bussinesu. W końcu jednak zaczęli romansować artystycznie i w efekcie założyli własny kabaret. Zaprosili do współpracy kilkoro przyjaciół, którzy zapragnęli poświęcić się sztuce równie wielkiej, co niedochodowej.

Przez te kilkanaście lat skład kabaretu nieco się zmienił. Jednak założyciele – Łukasz Rybarski i Maurycy Polaski – występują w nim do dziś. Obecnie jednym z członków kabaretu jest pochodzący z Białegostoku Andrzej Kozłowski – aktor krakowskiego teatru Bagatela i wrocławskiego Capitolu, gra także w zespole Los Bomberos, wykonującego muzykę latynoską.

Kabaret pod Wyrwigroszem zaprezentuje białostoczanom swój nowy „Czterogwiazdkowy" program. Satyrycy wystąpią 12 czerwca w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej o godz. 16 i 18. Bilety kosztują 60 złotych. Ci, którzy chcą spędzić wieczór w dobrym nastroju mogą je kupić w kasie filharmonii i na stronie internetowej www.biletynakabarety.pl
Komentarze i opinie Zaloguj się lub utwórz konto aby dodać komentarz.