Wydarzenia

Bieg Flagi

Bieg FlagiBieg Flagi (Fot. darlowo.pl)
Bilety:

Wstęp wolny

Szczegóły imprezy:
Powszechną akceptacją wśród świąt państwowych cieszy się w społeczeństwie Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzone, co roku 2 maja. Ustanowione 12 lutego 2004 święto, wskazuje, że są w społeczeństwie pewne wartości, które bez względu na zapatrywania polityczne, religijne i społeczne jednoczą nas Polaków. Tą wartością są barwy narodowe, godło i hymn.

Od paru lat do tradycji wchodzi wspólne obchodzenie Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej przez dzieci, młodzież i dorosłych mieszkańców Darłowa.

W ramach tego święta przyjął się zwyczaj wspólnego przebiegnięcia odcinka między Placem Kościuszki, na którym odbędzie się prezentacja uczestników, przedstawienie trasy biegu, rozgrzewka, a Placem Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Pomniku Tysiąclecia, przy którym każdy z uczestników otrzyma artykuły regenerujące. Tam też wszyscy będą mieli możliwość utrwalenia swojego udziału w święcie w zbiorowej fotografii.

W tym roku w środę 2 maja również będziemy czcili nasze znaki narodowe wspólnym biegiem rekreacyjnym ulicami Darłowa. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, zawodników klubów, członków organizacji pozarządowych i mieszkańców do wzięcia udziału w tej patriotycznej imprezie najlepiej w biało czerwonych strojach. Start do czwartego Darłowskiego Biegu Flagi z Placu T. Kościuszki nastąpi o godz. 10.
Komentarze i opinie Zaloguj się lub utwórz konto aby dodać komentarz.