Wydarzenia

44 Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych

44 Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych44 Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych (Fot. archiwum)
Szczegóły imprezy:
W sobotę i niedzielę w Targach Kielce odbędzie się 44 Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych. Będzie można podziwiać około 600 ptaków. Część z nich zostanie wystawiona na licytację a dochód z niej trafi do chorych dzieci.

- Pokażemy około 600 gołębi, najlepszych lotników, mistrzów Polski, od hodowców z kieleckiego okręgu a sięga on od Radomia po Sandomierz i Kazimierzę Wielką. Cześć z tych ptaków brała udział w locie z Paryża do Kielc – mówi Tadeusz Ptak, prezes Polskiego Związków Hodowców Gołębi Pocztowych.

Dodaje, że około 60 gołębi będzie wystawionych na licytację charytatywną. – Pieniądze ze sprzedaży ptaszków jak zwykle chcemy przeznaczyć dla dzieci chorych na nowotwory, które są leczone w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Kielcach – dodaje prezes Ptak.

Ta impreza jest przygotowaniem do ogólnopolskiej wystawy gołębi, która odbędzie się w Kielcach w 2015 roku. - Po wielu latach starań udało się nam wyrwać tę imprezę ze Śląska, gdzie odbywa się, co roku, od wielu lat. W końcu będzie u nas, gdzie też mamy wielu miłośników gołębi pocztowych. W okręgu kieleckim jest 2 tysiące 300 hodowców – informuje.

/ATA/

W sobotę, 7 grudnia, wystawa w Targach Kielce będzie czynna w godzinach 8-17, a w niedzielę 8-16. Licytacja gołębi rozpocznie się w niedzielę o godzinie 10.
Komentarze i opinie Zaloguj się lub utwórz konto aby dodać komentarz.