Wydarzenia

XIV Festiwal Tańca Kielce

Szczegóły imprezy:
W piątek „Mamacitas", „Energia" i „Orfeusz", a w sobotę „Sen Jakuba", „Monochrome" i „Ordinary Events". Na finał zobaczymy „Wieczór Pielgrzyma" i program artystyczny Szkoły Tańca Kieleckiego Teatru Tańca.

W piątek miłośnicy tanecznych emocji mogą liczyć na trzy spektakle. Zobaczymy „Mamacitas" Teatru Tańca AKT, „Energię" Teatru Tańca Sortownia oraz „Orfeusza" Ełckiego Teatru Tańca. Początek o godzinie 19.30.

Wspaniałe przedstawienia także w sobotę. – Inspiracją do mojego utworu choreograficznego była muzyka Krzysztofa Pendereckiego, a dodajmy, że ta do łatwych nie należy – mówi Grzegorz Pańtak, zastępca dyrektora Kieleckiego Teatru Tańca, choreograf spektaklu „Sen Jakuba".

Oba widowiska już w sobotę w Kieleckim teatrze tańca. Tego dnia zobaczymy też „Ordinary Events" w wykonaniu teatru z Niemiec.

Na zakończenie festiwalu program artystyczny Szkoły Tańca KTT – wystąpią zespoły Impuls I, Impuls II, Impuls III, Impuls IV, Art Fly, Fresh Stuff (niedziela, 27 kwietnia, godzina 18). Zaprezentuje się także młodzież z gminy Nowa Słupia w „Wieczorze Pielgrzyma" w choreografii Elżbiety Szlufik-Pańtak i Grzegorza Pańtaka.

/AWA/

Spektakle odbędą się w Kieleckim Teatrze Tańca, plac Moniuszki 2b. Bilety do nabycia w kasie KTT. Rezerwacje pod numerem tel. 41-36-27-46 lub email: impresariat@ktt.pl.
Komentarze i opinie Zaloguj się lub utwórz konto aby dodać komentarz.