Wydarzenia

XXI Tydzień Kultury Języka

XXI Tydzień Kultury Języka XXI Tydzień Kultury Języka (Fot. sxc.hu)
Szczegóły imprezy:
Konkursy, seminaria, dyskusje, gry i zabawy, spotkania z ciekawymi ludźmi – w poniedziałek, 4 marca rusza XXI Tydzień Kultury Języka w województwie świętokrzyskim.

W organizację jak co roku włączają się szkoły, instytucje kultury, kielecki uniwersytet. Program obfituje w wydarzenia otwarte dla wszystkich, przybliżające znaczenie mowy ojczystej. W poniedziałek uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mogą wziąć udział w warsztatach teatralnych w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś. Początek o godzinie 10. We wtorek Instytut Filologii Polskiej UJK przy ulicy Leśnej zaprasza wszystkich poetów do podzielenia się swoją twórczością. Aby wziąć udział w „Przedwiosennym pojedynku na wiersze" należy wziąć co najmniej pięć własnych utworów. Początek o godzinie 18. Z kolei rano w foyer teatru Kubuś trwać będzie bookcrossing – uwalnianie książek dla dzieci i młodzieży. Każdy może przynieść książkę na wymianę i otrzymać w zamian inną. Akcja potrwa do soboty.

Tradycyjnie uczniowie różnych poziomów nauczania wezmą udział w konkursach ortograficznych i recytatorskich, a w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej odbywać się będą spotkania dla najmłodszych, poświęcone między innymi poezji Juliana Tuwima, błędom językowym i zabawom językiem polskim.

Przez cały tydzień, codziennie o godzinie 8.30 kino Moskwa zaprasza na projekcje filmów. Do zobaczenia między innymi „Awantura o Basię", „Panna Nikt" czy „Merida Waleczna". Cena biletu to 9 złotych.

Tydzień Kultury Języka zakończy się w sobotę, 9 marca.

XXI Tydzień Kultury Języka - sprawdź program

 /LB/
Komentarze i opinie Zaloguj się lub utwórz konto aby dodać komentarz.