Wydarzenia

Wystawa malarstwa Tomasza Bachanka

Wystawa malarstwa Tomasza BachankaWystawa malarstwa Tomasza Bachanka (Fot. Materiały organizatora)
Bilety:

wstęp wolny

Szczegóły imprezy:
W Galerii Sztuki Wirydarz w Lublinie (ul. Grodzka 19) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Bachanka. On sam określa się jako „malarz słońca, piewca życia, podróżnik i poszukiwacz przygód".

Gdy patrzymy na jego obrazy mamy wrażenie, że jesteśmy w teatrze lub na koncercie, albo na weneckim karnawale. Jego obrazy są fascynujące, ogniste, porywające i na pewno warto obejrzeć je parokrotnie.

Według krytyków, Bachanek jest refleksyjny. Niektórzy twierdzą, że na jego obrazach pojawiają się maski i dziwaczne stroje, bo maluje teatr życia. Stara się równocześnie przypominać o tym, że jest ono kruche i szybko przemija.

Inni zobaczą w jego obrazach radość, spełnienie starożytnego carpe diem, erupcję witalności, karnawał południa. Twierdzą, że zmysłowa kolorystyka nadaje im lekkie zabarwienie erotyczne.

Sam Bachanek pytany o to, jaka jest prawda mówi, że te wszystkie opinie trzeba zmieszać, a uzyska się zaledwie część tego, co jest jego inspiracją i przesłaniem. I dodaje, że „kiedy niesie go muzyka, tworzy najlepsze obrazy, takie z których nawet on, swój najsurowszy krytyk, jest zadowolony".

Nie można odbierać tych fascynujących prac jako beztroskiej obfitości barw i wiecznego karnawału. To nie jest stwarzanie pozorów, a raczej wyrafinowany podstęp. Wkrótce mogą zgasnąć światła rampy i barwni przebierańcy zejdą ze sceny w kolorze czarno-białym. I dlatego obrazom Bachanka warto przyglądać się częściej.
Komentarze i opinie Zaloguj się lub utwórz konto aby dodać komentarz.
Zakupy