Wydarzenia

Opatowscy Poszukiwacze - gra miejska

Szczegóły imprezy:
Czy wiesz, że projekt wileńskiego kościoła św. Piotra i Pawła na Antokolu był wzorowany na świątyni z Tarłowa? Czy wiesz w ilu miejscach ziemi opatowskiej upamiętniono obecność Józefa Piłsudskiego? Poznaj w ciekawy sposób historię okolicy i zdobądź wszystkie odznaki Opatowskich Poszukiwaczy!

Już 3 kwietnia o godzinie 9:00 na rynku w Opatowie rozpocznie się niezwykła gra miejska. Gracze będą mieli za zadanie odwiedzić określone miejsca i rozwiązać w nich zagadki lub wykonać zadania oparte na spostrzegawczości, porównywaniu szczegółów architektonicznych czy logicznego łączenia elementów na budynkach. Za każde dobrze wykonane zadanie otrzymają odpowiednią odznakę Opatowskich Poszukiwaczy.

System odznak turystycznych „Opatowscy Poszukiwacze” łączy zabytki regionu w jedną grę. Każdy z zabytków przypisany jest do co najmniej jednej Odznaki. Gracze poruszają się po terenie wykonując zadania oraz rozwiązując zagadki logiczne. Na najlepsze zespoły czekają nagrody w postaci cennych gier planszowych.

W grę będzie można zagrać też później, dowolnego dnia i o dowolnej godzinie. Potrzebny do tego jest tylko telefon komórkowy z dostępem do internetu. Podczas rozgrywki wykorzystywane są telefony komórkowe z załadowaną mobilną stroną internetową gry. Aby ją zdobyć, wystarczy wejść na stronę gry oraz pobrać na swoją komórkę niewielki pakiet plików.

Organizatorem gry jest Zebra Projekt Sp. z o.o. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Komentarze i opinie Zaloguj się lub utwórz konto aby dodać komentarz.