Wydarzenia

Sylwester na zamku Krzyżtopór

  • Sylwester
  • AWA
Bilety:

Koszt od pary wynosi 490 złotych.

Szczegóły imprezy:
Niezwykły bal w odnowionych wnętrzach słynnej budowli. Wystrzelą sztuczne ognie na dziedzińcu, będzie niezwykłe iluminacja i...zwiedzanie z duchem Krzysztofa Ossolińskiego.

W stylu szlacheckim będzie można przywitać Nowy Rok w zabytkowych ruinach zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Będzie mnóstwo jedzenia, dania szlacheckie, deser magnata, pieczone gęsi, kaczki. O północy przywitanie roku na dziedzińcu.

Rzeczywiście ten Sylwester w Krzyżtoporze będzie wyjątkowy. Właśnie zakończono tu zabezpieczanie ruin za 12 milionów złotych. Zamek zmienił się nie do poznania. Zabawa rozpocznie się w nowej sali, zrobionej w jednym z bastionów. - Atrakcją będą tańce dworskie – zachwala Grzegorz Różalski, właściciel opatowskiej restauracji Żmigród, która wzięła na swoje barki organizację zabawy.

W tak zwanej fotobudce, każdy, kto wejdzie do środka zrobi sobie pamiątkowe zdjęcie z napisem „Sylwester na zamku Krzyżtopór". Wystrzelą sztuczne ognie na dziedzińcu, specjalnie dla gości włączą iluminację zamku składającą się z ponad osiemdziesięciu lamp. Zaplanowano też nocne zwiedzanie ruin w asyście ducha Krzysztofa Baldwina Ossolińskiego. To tylko nieliczne atrakcje Sylwestra w odnowionych ruinach zamku. Najważniejszą atrakcją będzie jedzenie, bowiem Żmigród słynie z dobrej kuchni.

- Przygotowaliśmy trzy dania główne. Jakie? To niespodzianka – mówi Grzegorz Różalski. – Zaproponujemy stół szlachecki ze stosownymi potrawami. Nie zabraknie różnorakich mięs oraz wykwintnie przyrządzonego drobiu – wylicza organizator, który nie ukrywa, że zainteresowanie jest spore, ale są jeszcze ostatnie wolne miejsca. - Dzwonią do nas osoby praktycznie z całego regionu. Mamy dużą powierzchnię, pomieścimy wszystkich. Huczną zabawę zapewni zespół Standard.

Według Różalskiego, Sylwester w Krzyżtoporze będzie inny od wszystkich. - To odmienna jakość, nie w pomieszczeniach restauracji tylko w ruinach zamku, w komfortowej, przestronnej sali, z możliwością wyjścia na dziedziniec, do niemalże bajkowej scenerii.

Koszt od pary wynosi 490 złotych. Zgłoszenia pod numerem telefonu restauracji Żmigród w Opatowie, 15-868-46-89.
/MLE/
Komentarze i opinie Zaloguj się lub utwórz konto aby dodać komentarz.
Zakupy
reklama