Wydarzenia

Hubertowiny Opolskie 2012

Szczegóły imprezy:
- „Hubertowiny Opolskie 2012", jubileuszowe, dziesiąte święto myśliwych z całego województwa po raz pierwszy odbędzie się nie na strzelnicy w Grudzicach, ale w Przysieczy - mówi Wojciech Plewka, łowczy wojewódzki. - Uhonorujemy w ten sposób naszych kolegów z ośmiu kół łowieckich działających na terenie Borów Niemodlińskich.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 13.00 Mszą Świętą Hubertowską w przysieckim kościółku. Następnie na przykościelnym placu, gdzie odbędzie się cały festyn, kołom łowieckim „Szarak" z Nysy i „Chrobry" z Głuchołaz wręczone zostaną uroczyście sztandary. - W części artystycznej wystąpią między innymi zespół sygnalistów z Technikum Leśnego w Tułowicach, zespół wokalny „Kamerton" z Opola, a także „Kwiczoły" z Wisły - zespół naśladujący głosy ptaków - mówi Wojciech Plewka. - Będzie też można skosztować dziczyzny i miejscowych ciast, a do tańca zagra orkiestra z Komprachcic.

Imprezę organizują: Okręgowa Rada Łowiecka i Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu wraz z kołami łowieckimi „Bory Niemodlińskie" i nadleśniczymi z Prószkowa i Tułowic.
Komentarze i opinie Zaloguj się lub utwórz konto aby dodać komentarz.