Wydarzenia

Teatr Lalki i Aktora Opole. Repertuar na marzec 2013

Morrison / ŚmiercisynMorrison / Śmiercisyn (Fot. Sławomir Mielnik)
Szczegóły imprezy:
MORRISON / ŚMIERCISYN
Mała scena, bilety - 30 / 20 zł

1 marca (piątek) - 10.00, 18.00
2 marca (sobota) - 18.00
19 marca (wtorek) - 10.00
20 marca (środa) - 10.00, 18.00
21 marca (czwartek) - 10.00, 18.00
22 marca (piątek) - 10.00, 18.00

Paweł Passini, jeden z najwybitniejszych reżyserów młodego pokolenia, w najnowszym spektaklu przywołując legendarną postać Jima Morrisona, chce zmierzyć się z mitem Ameryki. W przedsięwzięciu – obok świetnego zespołu OTLiA: Aleksandry Mikołajczyk, Marioli Ordak-Świątkiewicz, Zygmunta Babiaka, Łukasza Bugowskiego, Krzysztofa Jaroty, Miłosza Koniecznego oraz Andrzeja Mikoszy – wezmą udział znane postaci polskiej sceny – Helena Sujecka i Sambor Dudziński, a także młoda aktorka Beata Kucharska oraz artyści z grupy neTTheatre. To spotkanie osobowości artystycznych łączących różne dziedziny sztuki: film, teatr formy, multimedia czy muzyka, wpisuje się w linię twórczości inspirowanej sztuką rewolucyjnej i skandalicznej grupy The Doors. SPEKTAKL DLA WIDZÓW PEŁNOLETNICH!

ŚWIATEŁKO
Duża scena, bilety - 18/15 zł

2 marca (sobota) - 17:00
23 marca (sobota) - 16:00
24 marca (niedziela) - 11:00
25 marca (poniedziałek) - 9:15, 11:15
26 marca (wtorek) - 9:15, 11:15

„Światełko" to delikatna, krucha opowieść, baśń, która pozwala na poważną rozmowę z dziećmi o trudnych sprawach.
Pewnego dnia z dziecięcego pokoju znika Dziewczynka. Co dzieje się z jej rzeczami i zabawkami, które zostają same? Z pewnością trochę rozrabiają, kłócą się, ale bardzo szybko zaczynają też tęsknić za osóbką, wokół której kręciło się całe ich życie. Malina Prześluga, autorka o ogromnej wyobraźni, stworzyła wyrazistych i niebanalnych bohaterów, ożywianych z mocą dziecięcej wyobraźni. Jej zdolność dostrzegania duszy nawet w najzwyklejszych rzeczach, słowacki reżyser wykorzystał do stworzenia pełnej nadziei i humoru opowieści utrzymanej w duchu klownady.

NUSIA I WILKI
Mała scena, bilety - 16/14 zł

13 marca (środa) - 9.15 i 11.15
14 marca (czwartek) - 9.15 i 11.15
15 marca (piątek) - 9.15 i 11.15
17 marca (niedziela) - 11.00

Oopowieść o tym, że nie taki wilk straszny jak go malują. Czyli o tym, że czyjeś gadanie nie zawsze jest prawdą. Bo same słowa nie mogą być prawdą, tak długo, aż nie zamienią się w przeżycie. I to nie czyjeś, tylko nasze własne. Musimy sami wejść do głębokiego lasu i spotkać wilka. Dopiero wtedy poznamy prawdę i opowiemy wszystko własnymi słowami. Bo choć kula ziemska jest jedna, to każdy może mieć swój świat. A w nim wiele rzeczy nie jest takich, jak się innym wydają. I nawet dzikie wilki mogą się zamienić w pocieszne gąski, wspinać się po drzewach i zajadać jagódkami. Trzeba tylko pokonać strach, otworzyć serce i uwolnić wyobraźnię.
Tak jak to zrobiła mała Nusia, która najpierw bała się wszystkiego. Nie chciała się wspinać, żeby nie spaść. Ani głaskać psa, żeby nie pogryzł. Ani nawet skakać, żeby nie obetrzeć kolana. Ktoś ją tego nauczył, przestrzegł, nagadał. Ale kiedy weszła sama w głęboki las, wszystko odmieniło się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Baśniowa fantazja, do której obejrzenia i przeżycia Was serdecznie zapraszamy, uczy, że odwaga tkwi w każdym z nas. A ci, do których podchodzimy z lękiem i nieufnością, mogą okazać się naszymi przyjaciółmi.

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA
Mała scena, bilety 18 / 15 zł

5 marca (wtorek) - 9.15, 11.15
6 marca (środa) - 9.15, 11.15
7 marca (czwartek) - 9.15, 11.15
8 marca (piątek) - 9.15, 11.15
9 marca (sobota) - 16.00
10 marca (niedziela) - 11.00
12 marca (wtorek) - 9.15, 11.15

Nową wersję klasycznej bajki braci Grimm napisała Marta Guśniowska, a w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora wyreżyserował Petr Nosalek. Marta Guśniowska nasyciła „Królewnę Śnieżkę" swoim charakterystycznym poczuciem humoru, dlatego mam nadzieję, że na spektaklu dobrze będą się bawić także dorośli - mówi reżyser - Autorka sztuki uwypukliła w swojej opowieści odwieczny spór międzypokoleniowy, który często przejawia się właśnie w zazdrości, rywalizacji między matką a dorastającą córką. Tu mamy do czynienia z macochą, co jeszcze ten konflikt pogłębia. Mimo tak poważnie brzmiących treści, spektakl łączy w sobie dziecięcą naiwność i życiową mądrość. Jak zapowiada reżyser, będzie zabawny, rozśpiewany i roztańczony. A wszystko zacznie się w...sali balowej. „Królewna Śnieżka" to już kolejna inscenizacja w OTLiA firmowana przez duet Guśniowska-Nosalek (ich dziełem jest m.in. „Pod-Grzybek"). Scenografię zaprojektowała Eva Farkasova. Muzykę skomponował Piotr Krzysztof Klimek. Grają: Anna Jarota, Mariola Ordak-Świątkiewicz, Agnieszka Zyskowska-Biskup, Elżbieta Żłobicka, Łukasz Bugowski, Miłosz Konieczny, Tomasz Szczygielski i Andrzej Szymański.

Źródło: Teatr Lalki i Aktora w Opolu
Komentarze i opinie Zaloguj się lub utwórz konto aby dodać komentarz.