Wydarzenia

Święto Wojska Polskiego - wywieś flagę!

Wojsko PolskieWojsko Polskie
Szczegóły imprezy:

W niedzielę mija 90. rocznica Bitwy Warszawskiej. W tym dniu obchodzimy Święto Wojska Polskiego. W Ostrowcu Świętokrzyskim odbędą się tradycyjne uroczystości.

Coraz częściej mieszkańcy Ostrowca dekorują swoje domu przy okazji świąt państwowych. W niedzielę również warto pamiętać o wywieszeniu flagi państwowej na balkonie lub przed domem. Na pewno zawisną one na budynkach państwowych i samorządowych.

Z okazji 90. rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego w Ostrowcu w niedzielę, 15 sierpnia, odbędą się tradycyjne uroczystości. Rozpocznie je o 10.30 msza święta w kolegiacie Świętego Michała Archanioła. Po nabożeństwie nastąpi przejście na cmentarz przy ulicy Denkowskiej pod obelisk upamiętniający uczniów gimnazjum imienia Chreptowicza, poległych w wojnie polsko-bolszewickiej. W południe rozpocznie się oficjalna część uroczystości, wystąpienie prezydenta miasta, przypomnienie sylwetki marszałka Józefa Piłsudskiego, złożenie kwiatów i wiązanek. Obchody zakończy koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej Miejskiego Centrum Kultury.

/SLA/

Komentarze i opinie Zaloguj się lub utwórz konto aby dodać komentarz.