Wydarzenia

XIII Dzień Papieski "Jan Paweł II Papież Dialogu"

Jan Paweł IIJan Paweł II (Fot. mat. org.)
Bilety:

-

Szczegóły imprezy:

Idea narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. Obchody Dnia Papieskiego przebiegają w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym. W organizacji obchodów Dnia Papieskiego Fundację wspiera Ogólnopolski Komitet Organizacyjny.

Nagrody TOTUS wręczane są corocznie podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w wigilię Dnia Papieskiego. Nagroda jest docenieniem dorobku i skutecznego promowania osób oraz instytucji, których działalność w sposób wybitny przyczynia się do podkreślania wartości wpisanych w człowieka, będących istotną treścią nauczania Jana Pawła II.

W Rzeszowie za organizację Dnia Papieskiego odpowiada koordynator- Ks. dr Janusz Podlaszczak wraz z sztabem z KSM "pod Dzidą" z parafii pw. św. Michała Archanioła.

Tegoroczne przeżywanie Dnia Papieskiego naznaczone jest radosną wiadomością o kanonizacji bł. Jana Pawła II, która odbędzie się 27 kwietnia 2014 r. Nie brakuje tego wątku w wypracowanych przez ostatnie kilkanaście lat przeróżnych formach obchodzenia Dnia Papieskiego. Jest ich wiele: w naszych wspólnotach parafialnych tętni modlitwa (Msze św., nabożeństwa różańcowe, adoracje Najświętszego Sakramentu, czuwania ubogacone śpiewem pieśni religijnych, pielgrzymki, itp.); w wielu szkołach i instytucjach kulturalno-oświatowych organizuje się akademie, apele czy koncerty, którym towarzyszy refleksja nad hasłem Dnia Papieskiego 2013: Jan Paweł II – Papież Dialogu.

Jeśli chodzi o wymiar religijno-kulturalno-artystyczny, to w Kalendarium XIII Dni Papieskich znalazły się między innymi następujące wydarzenia realizowane w Rzeszowie:

  • - Pielgrzymowanie z bł. Janem Pawłem II „Rzeszowskim Szlakiem Świętych” (11-13 X 2013 r. w godz. 8.00 – 18.00),
  • - Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie (12 X br. w godz. 8.30 – 18.00),
  • - Msza św. w kościele pw. Św. Krzyża (13 X br., godz. 9.30),
  • - Blok artystyczny na Rynku Rzeszowskim (13 X br.): konkursy plastyczne dla dzieci od godz. 12.00; Flash Mob o godz. 15.00; mobilne studio Radia VIA o godz. 18.00),
  • - Koncert Papieski na Rynku Rzeszowskim (13 X br. w godz. 19.00 – 21.30),
  • - Papieski Wieczór Uwielbienia w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie (15 X br. od godz. 19.00),
  • - Panel dyskusyjny pt. Jan Paweł II – Papież Dialogu w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym (19 X br., godz. 9.00),
  • - Koncert Papieski w Wojewódzkim Domu Kultury (24 X br., godz. 18.00).

Komentarze i opinie Zaloguj się lub utwórz konto aby dodać komentarz.