Wydarzenia

Malarstwo: Ewa Miśkiewicz-Żebrowska

Malarstwo Ewy Miśkiewicz-ŻebrowskiejMalarstwo Ewy Miśkiewicz-Żebrowskiej (Fot. organizator)
Bilety:

Wstęp wolny

Szczegóły imprezy:
Ewa Miśkiewicz-Żebrowska od 1984 r. mieszka i tworzy w Koszalinie. Studia, dyplom i doktorat uzyskała na ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Adiunkt w Katedrze Projektowania Architektury Krajobrazu w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, nauczyciel dyplomowany przedmiotów artystycznych w Zespole Sztuk Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie.

Od 1997 r. pomysłodawca i organizator dorocznych wystaw środowiska ZPAP pn. Postawy Roku w Muzeum w Koszalinie. Od 1998 r. komisarz Międzynarodowych Plenerów Malarskich-Osieki „Czas i miejsce dla sztuki”. Prezes ZPAP Okręgu Koszalin-Słupsk.

Uprawia grafikę warsztatową, malarstwo, fotografię, rzeźbę. Prezentowała swoje prace podczas 30 wystaw indywidualnych i ponad 150 zbiorowych w kraju i za granicą, m.in.: w Kopenhadze, Neuminster, Hanowerze – Expo 2000, Neubrandengurgu, Seinajoki.

Laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień m.in: Stypendium Twórczego Ministra Kultury i Sztuki, Nagrody Prezydenta Miasta Koszalina, Złotej Odznaki ZPAP, Odznaki Zasłużonego Działacza Kultury.
Komentarze i opinie Zaloguj się lub utwórz konto aby dodać komentarz.