Wydarzenia

Dni Pawłowa po raz kolejny z gwiazdami

Zespół VideoZespół Video (Fot. ZOOM)
Szczegóły imprezy:
XV Dni Pawłowa już w najbliższą niedzielę. Do łez rozśmieszy Kabaret Neo-Nówka, a do tańca zagra zespół Video. Nie zabraknie tez lokalnych wykonawców

W niedzielę na scenie w Pawłowie nie zabraknie gwiazd. W tym roku widzów czeka nie mniejsza gratka. Na scenie pojawią się Kabaret Neo-Nówka z zespołem żarówki i polski zespół grający pop-rockowe kawałki Video. W poprzednich latach występowały tutaj m.in. Krzysztof Krawczyk, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Eleni, czy Golec uOrkiestra.

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji i Urząd Gminy w Pawłowie co roku organizują zabawę dla całych rodzin. Program imprezy zawsze uwzględnia gusta młodszych i starszych mieszkańców, którzy mogą podziwiać na scenie swoich znajomych i sąsiadów.

Rodzinna niedziela

W tym roku zabawa zacznie się o godzinie 14. Jako pierwsi na scenę wejdą tancerze Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego „Mała Plejada" działającego przy gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowie. Po nich zaprezentują się uczniowie szkół z gminy, a wśród nich ci, którzy brali udział w V Przeglądzie Artystycznym Szkół: solistki Weronika Styk, Marcelina Sikora i Karolina Cioroch, duet Zuzanna Pocheć i Weronika Koprowska, duet Ola Bonia i Weronika Mazur, duet Adrianna Kalista i Dawid Malinowski oraz Zespół Wokalno-Taneczny z Pawłowa.

O godzinie 16 zaplanowano uroczyste otwarcie Dnia Pawłowa z udziałem władz gminy, zaraz potem odbędą się konkursy dla dzieci. Później na scenie pojawi się Kabaret „Prosto z mostu", który przedstawi swój nagrodzony na Festiwalu Piosenki Ranczerskiej w Baranowie Wielkopolskim skecz „Ławeczka". Skecz nawiązuje do słynnej ławeczki z serialu TVP1 „Ranczo", a w Baranowie w ubiegły weekend doceniła go obsada filmy z Piotrem Pręgowskim (czyli serialowym Pietrkiem) na czele. Kabaret „Prosto z mostu" działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowie, teksty dla aktorów pisze Alicja Imiołek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.

Na scenie zaśpiewają i zatańczą „Sołtyski", zespół - jak sama nazwa wskazuje – złożony z sołtysów i sołtysek gminy, a po nich na scenę wejdą artyści z Neo-Nówki.

Wieczór z gwiazdami

Neo-Nówki nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Grupa powstała w 2000 roku we Wrocławiu, założyli ją studenci. Na początku grupa nazywała się To-niemy, później zmieniła nazwę na Neo-Nówka. Obecnie występują w niej: Roman Żurek, założyciel i autor tekstów, Michał Gawliński oraz Radosław Bielecki. Kabaret porusza głównie tematy społeczne i polityczne. Na pawłowskiej scenie Neo-Nówka wystąpi razem z zespołem Żarówki. „Żarówki" powstały w marcu 2009 roku na potrzeby telewizyjnego programu Kabaretu Neo-Nówka „Nasza-Gmina". Zespół z powodzeniem koncertuje razem z kabaretem w całej Polsce i jest jego niewątpliwym atutem. Za sobą mają już także występy telewizyjne min. podczas Kabaretonu na Festiwalu Piosenki w Opolu, X Mazurskiej Nocy Kabaretowej w Mrągowie, XXX Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry, Płockiej Nocy Kabaretowej czy Kabaretonu podczas Sopockiego Festiwalu Top Trendy.

O 20.00 występ kolejnego znanego polskiego zespołu Video grającego pop rocka. Zespół powstał w 2007 roku. Założyli go Maciej Durczak, Wojciech Łuszczykiewicz i Tomasz Lubert. Teksty pisze Wojciech Łuszczykiewicz. Przez lata zmieniał się skład formacji. Obecnie w skład zespołu wchodzą: Wojciech Łuszczykiewicz (wokal), Marek Kisieliński (gitara), Bartek Szymański (gitara), Piotr Kowaleski (gitara basowa) oraz Paweł Stępień (perkusja). W 2011 roku zespół zdobył pierwszą nagrodę w kategorii Zespół Roku na gali Eska Music Awards. Dzień wcześniej ukazała się druga płyta zespołu pt. „Nie obchodzi nas rock". W edycji Viva Comet 2012, zespół Video zgarnął trzy nagrody w prestiżowych kategoriach: Zespół Roku, Płyta Roku oraz Artysta Roku. Ten ostatni tytuł trafił do Wojciecha Łuszczykiewicza.

Imprezę zakończy dyskoteka pod gwiazdami, o 22.00 – pokaz ogni sztucznych.

Program Dni Pawłowa

Niedziela, 16.06, godzina 15 – rozpoczęcie imprezy, 15.10 - występ Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego „Mała Plejada", 15.30 – prezentacje szkół podstawowych, 16 – uroczyste otwarcie Dni Pawłowa, 16.10 – konkursy dla dzieci, 16.50 - Kabaret Prosto z mostu, 17.10 – prezentacje szkół gimnazjalnych, 17.40 – Zespół Folklorystyczny „Sołtyski", 18 – kabaret Neo-Nówka i zespół Żarówki, 19.40 – prezentacje uczniów szkół ponadpodstawowych, 20 – Gwiazda wieczoru – zespół Video, 21.30 – dyskoteka pod gwiazdami, 22 – pokaz sztucznych ogni

Monika Nosowicz-Kaczorowska
Kaczorowska@echodnia.eu
Komentarze i opinie Zaloguj się lub utwórz konto aby dodać komentarz.
Zakupy