Wydarzenia

Ferie zimowe 2013 w Starachowicach

Szczegóły imprezy:
Rekreacja, zajęcia artystyczne, specjalne kino, bale i zabawy karnawałowe a nawet... „Swap party" – przedstawiamy ofertę starachowickich placówek kultury

Akcja „Zima 2013" rusza pełną parą w poniedziałek. Przedpołudnia dzieci i młodzież mogą aktywnie i twórczo spędzać w Klubie Spółdzielczym „Wanacja", Spółdzielczym Domu Kultury, Młodzieżowym Domu Kultury, Muzeum Przyrody i Techniki czy w Starachowickim Centrum Kultury.

Sport, zabawa oraz gry

Spółdzielczy Dom Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 9 zaprasza codziennie od godziny 10 do 13. Poniedziałki będą artystyczne z zajęciami muzycznymi i fotograficznymi. W najbliższy wtorek gry, zabawy, kalambury i wyjście do kina feryjnego a w środę turniej tenisa stołowego dla dzieci do lat 15, gry sportowe, przygotowanie deseru i zajęcia z języka angielskiego pod hasłem „sport po angielsku". W czwartek kino, gry komputerowe, zajęcia plastyczne i tenis stołowy. W drugim tygodniu ferii między innymi „Akademia wojskowa", „Bal u króla Ryszarda" i na zakończenie – w sobotę 26 stycznia - zabawa choinkowa.

Klub Spółdzielczy „Wanacja" na osiedlu Południe w ferie czynny jest od godziny 10 do 13.45. Dzieci dostaną tam drugie śniadanie. W poniedziałek gry i zabawy z użyciem chusty animacyjnej i zajęcia edukacyjne z policjantami. We wtorek – bal karnawałowy, w środę zajęcia kulinarne w pizzerii, a w czwartek wyjście na basen. W kolejnym tygodniu między innymi – turniej tenisa stołowego czy kulig z ogniskiem.

Kino i zajęcia artystycznie

W Starachowickim Centrum Kultury tradycyjnie rusza kino feryjne. Seanse we wtorki i w czwartki o godzinie 11, cena biletów – 7 złotych. W najbliższy wtorek wyświetlany będzie film „Mniam", w czwartek – „Latająca maszyna".

W poniedziałki, środy i piątki w sali baletowej SCK - zajęcia taneczne. O godzinie 9 – hip – hop, o godzinie 12 – tańce ludowe. W te same dni od godziny 10 do 11 - zajęcia plastyczne, od godziny 12 – wokalne a od 13 – teatralne. We wtorki i w czwartki po kinie feryjnym zajęcia z japonistyki. Na zakończenie ferii 26 stycznia w SCK – zabawa choinkowa dla najmłodszych.

Młodzieżowy Dom Kultury przy ulicy Glinianej 10 A zaprasza od poniedziałku do czwartku od godziny 10 na warsztaty wokalne, od wtorku do piątku o godzinie 10 na warsztaty plastyczne, we wtorki i piątki o 16 na zajęcia fotograficzne, w poniedziałki i w środy o 10 na rozgrywki tenisa stołowego. Ponadto, w najbliższy czwartek o godzinie 17 MDK zaprasza do klubu filmowego a w czwartek 24 stycznia, również o 17, na „Swap party" czyli na odzieżową wymienną giełdę. Organizatorzy zapraszają panie z ubraniami i dodatkami. Podczas imprezy będą też porady wizażystki i stylistki.

Zajęcia w placówkach – bezpłatne.

Dinozaury, tropy, czarownice

Program dla dzieci przygotowali też pracownicy Muzeum Przyrody i Techniki. Zajęcia będą się tam odbywać przez dwa tygodnie ferii, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 12 i od 12 do 14. Cena uczestnictwa to 5 złotych od osoby za każdy dzień. W najbliższy poniedziałek zajęcia „Czarownice świętokrzyskie" oraz „Jak powstawały tropy". We wtorek zabawy z poezją „Wierszowanki malowanki" oraz warsztaty ozdabiania przedmiotów metodą decoupage. W środę warsztaty, podczas których dzieci będą wykonywać zabawki ze słomy oraz zajęcia o dinozaurach. W czwartek „Co było pierwsze, jajo czy dinozaur?" oraz zabawa w teatrzyk kukiełkowy. W kolejnych dniach jeszcze między innymi warsztaty tworzenia koralików według starożytnych wzorów.

Agnieszka Lasek-Piwarska
lasek@echodnia.eu
Komentarze i opinie Zaloguj się lub utwórz konto aby dodać komentarz.
Zakupy
reklama