Wydarzenia

Festiwal balonowy

Festiwal balonowy w SzczecinkuFestiwal balonowy w Szczecinku (Fot. archiwum)
Szczegóły imprezy:
Za kilka dni Szczecinek stanie się baloniarską stolicą Polski. Można także zgłosić swój akces do podniebnego lotu balonem.

Festiwalowy weekend zbliża się wielkimi krokami. III Festiwal Balonowy o memoriał Hurta Hummela startuje już w piątek, 22 czerwca. - Zgłosiło się 31 załóg balonowych, co jest absolutnym rekordem Polski tego typu imprez – mówi Bartosz Oberski, koordynator i pomysłodawca festiwalu. – W tym roku, festiwal z polsko-niemieckiego, zmienił w międzynarodowy. Do Szczecinka zjadą piloci Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Danii. Nad szczecineckim niebem zobaczymy dwa rzadko spotykane balony - w kształcie zabawki - samochodzika), a także balon jednoosobowy z fotelem zamiast kosza.

- Będziemy gościć wybitnych i niezwykle doświadczonych pilotów w wylatanymi ponad dwoma tysiącami godzin w powietrzu – dodaje B. Oberski. Widok majestatycznie sunących po niebie balonów robi oszałamiające wrażenie, ale jeszcze efektowniej zapowiada się sobotni nocny pokaz, w którym w tym roku weźmie udział około 20 nad stadionem OSiR.

Tłem muzycznym będą znane utwory z kolekcji muzyki filmowej (szczegółowy program imprezy prezentujemy w ramce). Do Szczecinka zjedzie także ekipa TVN24, która przez cały weekend będzie nadawać relacje z festiwalu i prognozę pogody z balonu lecącego nad miastem.

Dla zakochanych, seniorów i innych mamy nie lada gratkę, jaką jest możliwość lotu balonem. Będzie taka możliwość – szczegóły w ramce.
Na miejscu startu do poszczególnych konkurencji będzie stał namiot, w którym dobrze poinformowane osoby będą odpowiadać na wszystkie pytania dotyczące imprezy.

Program III Festiwalu Balonowego
Piątek, 22 czerwca
godz. 19 – I start balonów, ul. Cieślaka w Szczecinku, rozegranie konkurencji "Pogoń za lisem", lot zakochanych z zaręczynami w koszu, pokaz skoków spadochronowych z balonów

Sobota, 23 czerwca
godz. 19 – II start balonów, rozegranie konkurencji "Fly In", start indywidualny w miejscu wybranym przez pilotów, cel lotu – strefa kibica na stadionie przy ul. Piłsudskiego, pokaz skoków spadochronowych z balonów
godz. 22.00 – nocny pokaz balonów, stadion OSiR

Niedziela, 24 czerwca
godz. 6 – III start balonów ul. Cieślaka w Szczecinku, pokaz skoków spadochronowych z balonów
godz. 13.00 – parada baloniarzy przez miasto, oficjalne pożegnanie załóg przed ratuszem
godz,. 19.00 – IV start balonów ul. Cieślaka w Szczecinku, lot seniora, pokaz skoków spadochronowych z balonów

Przygotowaliśmy również atrakcję dla zakochanych. Jeśli znajdzie się odważna para, która chciałaby wyznać miłość i zaręczyć się w koszu balonu w powietrzu, będzie taka możliwość w piątek (22 czerwca) wieczorem. Chętni proszeni są o zgłoszenia telefoniczne (94 37 488 18) lub mailowe rajmund.welnic@gk24.pl Wśród chętnych wylosujemy szczęśliwą parę i skontaktujemy się z nią, aby ustalić szczegóły. Zwycięska para zakochanych poleci w jednym z balonów i w obecności naszego fotoreportera, zaręczy się.

Zorganizujemy dla wszystkich widzów losowanie, którego zwycięzcy polecą w jednym z balonów. Kupony zamieszczone w "Głosie Koszalińskim" w tygodniu poprzedzającym festiwal zbierać będziemy do urny w namiocie informacyjnym podczas festiwalu od piątku (22 czerwca) przez cały weekend. Przed każdym startem losować będziemy 3-5 zwycięzców, którzy będą mieli okazję polecieć. Ilość zwycięzców zależeć będzie od ilości wolnych miejsc w koszach balonów, dlatego ostatecznie informować będziemy bezpośrednio przed lotem.

Podobnie do latania chcemy zachęcić naszych starszych Czytelników. Wszystkich seniorów 50+ również zachęcamy do kontaktu z naszą redakcją (94 37 488 18). Dla nich 3 miejsca w koszach przeznaczyliśmy w niedzielę (24 czerwca) wieczorem. Szczęśliwcy wyłonieni zostaną w drodze losowania i poinformowani w czasie festiwalu.

Komentarze i opinie Zaloguj się lub utwórz konto aby dodać komentarz.
Zakupy