Wydarzenia

Wiosenny rajd

Wiosenny rajdWiosenny rajd (Fot. Rajmund Wełnic/gk24.pl)
Szczegóły imprezy:
Jeszcze do soboty koło PTTK Wiarusy czeka na zgłoszenia do rajdu „Witamy wiosnę", który odbędzie się dzień później.

Długa w tym roku zima wreszcie chyba odpuściła, pora wyjść na szlaki turystyczne. Szczecineckie Wiarusy rozpoczynają sezon wędrówek od tradycyjnego rajdu pieszo-rowerowego „Witamy wiosnę". Tym razem zapraszają na szlak wędrówek śladem wokół Szczecinka.

Trasa piesza liczy sobie około 5 kilometrów i wiedzie przez osiedle generalskie na Zachodzie, Lasek Zachodni, gdzie będzie można obejrzeć torfowisko, bunkier artyleryjski i umocnienia dawnego poligonu, a następnie nową ścieżką rowerową piesi wrócą brzegiem jeziora Trzesiecko do Samorządowej Agencji Promocji i Kultury przy ulicy Kilińskiego.

Rowerzyści będą mieli do pokonania 28 kilometrów pętlą przez Trzesiekę, Mosinę, Kucharowo, Juchowo, Radacz z powrotem do Szczecinka.
Start w niedzielę o godzinie 10 z pętli autobusowej na osiedlu Zachód (ulica Polna). Zakończenie jest planowane około godziny 15 na terenie ogródka SAPiK przy ognisku i pieczeniu kiełbasek.

Zgłoszeń wraz z wpisowym (3 lub 5 złotych dla osób niezrzeszonych w PTTK) można dokonywać do soboty włącznie w centrum informacji turystycznej przy deptaku lub telefonicznie (pod nr 94 37-251-11 lub 661-123-919).

Dla uczestników rajdu organizatorzy przygotowali niespodzianki. Uczestnicy otrzymają pieczywo i kiełbaski na ognisko, okolicznościowy znaczek rajdowy oraz nagrody w konkursach rekreacyjnych.
Komentarze i opinie Zaloguj się lub utwórz konto aby dodać komentarz.