Wydarzenia

Dożynki gminy Szydłowiec w Zdziechowie

Bilety:

Wstęp wolny.

Szczegóły imprezy:
W niedzielę, 9 września odbędą się dożynki gminy Szydłowiec. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą o godzinie 12.30 w kaplicy w Zdziechowie z towarzyszeniem Miejskiej Orkiestry Dętej.

O godzinie 13.40 na placu przy podstawówce odbędzie się obrzęd dzielenia chlebem. Wówczas będą miały miejsce także przemówienia okolicznościowe oraz prezentacja wieńców dożynkowych. O godzinie 15.10 na scenie rozpocznie się część artystyczna. Zaprezentują się najpierw zespoły ludowe. O godzinie 16 wyróżniający się rolnicy i otrzymają dyplomy, a pół godziny później na scenie po raz pierwszy pojawi się zespół Alebabki z Zamościa z programem angielskim.

O godzinie 17 mieszkańcy gminy poznają zwycięzców konkursu na najładniejszą posesję i balkon. O godzinie 17.30 na scenie pojawi się ponownie zespół Alebabki, tym razem z programem polskim. O godzinie 18 wystąpi dla publiczności kabaret Weźrzesz ze Skarżyska Kamiennej. O godzinie 19 po raz ostatni na scenie wystąpią Alebabki z programem góralskim. O godzinie 19.30 zagra zespół ze Lwowa The Ukrainian Folk. O godzinie 21 rozpocznie się zaś zabawa na zakończeni dożynek przy muzyce zespołu Denix.

/mod/
Komentarze i opinie Zaloguj się lub utwórz konto aby dodać komentarz.