Wydarzenia

RE-Wilanów, czyli Europejskie Dni Dziedzictwa

Re-WilanówRe-Wilanów (Fot. Muzeum Pałac w Wilanowie)
Szczegóły imprezy:

Zbliżają się Europejskie Dni Dziedzictwa. Z tej okazji, 25 września 2011 r., Muzeum Pałac w Wilanowie organizuje wydarzenie pod nazwą RE-Wilanów. W programie znajdą się m. in. spacery tematyczne, pokazy oraz animacje rodzinne, które pozwolą dowiedzieć się, jak od kuchni wygląda ochrona europejskiego dziedzictwa.


Na przestrzeni kilku ostatnich lat wilanowski pałac i park zmieniły swoje oblicze. Dzięki pozyskanym dotacjom udało się przywrócić dawny splendor rezydencji Jana III Sobieskiego, będącej kamieniem milowym baroku polskiego. RE-Wilanów będzie okazją do spotkania zwiedzających z konserwatorami, archeologami i badaczami zaangażowanymi w proces rewitalizacji królewskich ogrodów i konserwacji zabytkowych wnętrz pałacu. Tego dnia będzie można wejść do miejsc, gdzie nadal prowadzone są prace konserwatorskie, zajrzeć za drzwi pracowni konserwacji i dowiedzieć się, jak Muzeum Pałac w Wilanowie dokumentuje dziedzictwo europejskie.

W programie RE-Wilanowa każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie spotkań dotyczących artystów na dworze Jana III Sobieskiego, wykładów o najpiękniejszych rzeźbach, obrazach, dekoracjach pałacowych czy odkryciach archeologicznych. W wilanowskich ogrodach będzie można odkryć tajniki hodowli róż, a we wnętrzach Sali Białej zobaczyć prezentację dotyczącą zastosowania technik 3D w dokumentacji zabytków.

Moc atrakcji czeka również na rodziców z dziećmi. Podczas zaplanowanych na ten dzień warsztatów, maluchy usłyszą dźwięki dawnej rezydencji, ułożą ogrodowe puzzle i wspólnie z rodzicami zbudują z klocków wilanowski pałac.

Więcej informacji i szczegółowy program wydarzenia na stronie www.wilanow-palac.pl
Komentarze i opinie Zaloguj się lub utwórz konto aby dodać komentarz.